Hakkımızda

15 Eylül 2018 Dünya Temizlik Günü’nde, 150 ülkeden insanlar küresel atık problemine karşı toplanıp atıkları temizleyecek ve dünyanın gördüğü en büyük sivil toplum hareketini gerçekleştirecek.

Yüz milyonlarca insanın hep birlikte tek bir amaç için birleşerek Japonya’da başlayıp Hawaii’de sonlanan bir “yeşil dalga” oluşturduğunu hayal edin! Küresel toplumu birleştirmeyi, farkındalığı arttırmayı ve asıl hedefimizi gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz:

TEMİZ VE SAĞLIKLI BİR GEZEGEN YARATMAK.

Dünya temizlik gününün öncüsü Let’s Do It Vakfı temiz bir gezegen için küresel çapta insanları ve kuruluşları birbirine bağlayıp destekleyen bir sivil toplum hareketidir. Halihazırda 17 milyon önemseyen insan 100’den fazla ülkede 500.000 tondan fazla atığın temizlenmesi, hayatların kurtarılması, sağlığın iyileştirilmesi gibi hareketlere katıldı.

Her neredeysen sen de harekete geç! Bulunduğun yerdeki toplulukla gerçekleştirdiğiniz eylemlerle dünyayı daha temiz ve iyi bir yer haline getir.

NASIL KATILIRIM:

1. Aşama:

  • Atık haritalama
    Dünya Temizlik Günü uygulamasını indir ve çevreyi mahveden atıkları haritalamaya başla. Dünyanın dört bir yanındaki  kullanıcılar tarafından toplanan data 15 Eylül 2018 Dünya Temizlik Günü’nde dünya çapındaki temizlik etkinliklerinin başlaması için küresel atık haritasında görsel hale getirilecek
  • Kendi ülkende hareketi başlat ve lider ol. Bizimle iletişime geç ve başlamanda sana yardımcı olalım.
  • Bizimle iş birliği yap.

Bu hareketi elinizden gelen her şekilde destekleyebilirsiniz.

2. Aşama:

  • Kendiniz de bir etkinlik düzenleyin ve Dünya Temizlik Günü uygulamasını kullanarak insanları davet edin. Ya da ilçenizde, şehrinizde veya ülkenizde bir temizlik ekibine katılarak 15 Eylül 2018 Dünya Temizlik Günü’nde orada olun.